0
Teerännakud

Rännak taimeteede võlumaailma

Ma olen alati olnud taimeteede usku ja ma arvan, et meil eestlastena on ravimtaimede kasutamine juba lapsepõlvest alates kuidagi elu loomulik osa. Alles viimased aastad olen rohkem mõelnud sellele, kuidas tegelikult võtan väga iseenesestmõistetavana igasügisest metsaskäiku pohlade ja mustikate korjamiseks ja ka oma aia piparmünt leiab juba aastaid otsetee vee- ja teekannu. Ning ma absoluutselt ei kahtle selles, et meie metsast või aiast korjatu on puhas ja sobib otse suhu pistmiseks või et C-vitamiini saab kõige paremini värsketest metsamarjadest. Aina enam olen hakanud seda maailmas ainulaadset ja meile vabalt kättesaadavat loodusvara endale teadvustama ning hindama. Olen uuesti otsinud välja taimeraamatud ja rahvatarkused, et kokku korjata veelgi rohkem vanavanemate teadmisi taimeteede võlumaailma kohta.

Lisaks tavapärastele koduapteegis olevatele taimeteedele (piparmünt, kummel, pärnaõis), on nüüdseks minu taimemenüü rikastunud uute ja põnevate maitsetega. Olen hakanud eristama hommiku- ja õhtuteed, otsinud asendust kohvisõltuvusele ning proovinud kuumal suvepäeval jääteede tõmmiseid. Ka Rabamari teesegud on pidevalt katsetuses, et otsida uusi huvitavaid maitseid oma keha ja vaimu turgutamiseks.

MOLDAAVIA TONDIPEA

Oled sa kuulnud midagi tondipeast? Mina ei olnud 🙂 Aga võin omast kogemusest kinnitada, et tegu on suurepärase lõhnaga taimega, mis meenutab veidike sidrunheina. Moldaavia tondipea on tänuväärne taim, mida armastavad ka mesilased ja suvel tondipea mahepõllul käies on suur rõõm sellest elurikkusest, mida seal kohtab. Kuidas ära tunda mahekasvatust? Mahepõld näeb välja nagu umbrohuväli, sest keegi seal ei mürgita ja kõigil on ruumi kasvada ning õitseda. See on mõnusalt metsik ja värviline keskkond, mis meeldib nii liblikatele kui ka tuhandele muule vajalikule putukale.

Tondipea sobib lisaks teetõmmisele kasutamiseks ka maitsetaimena salatites ning suppides ja tegu väga hea ürdiga kala maitsestamisel.

Moldaavia tondipea on rahvameditsiinis hinnatud taim, mis on rahustava toimega ja soodustab kvaliteetset und.

See kergelt sidruni lõhnaline taimetee sobib kasutamiseks toetava ravimina külmetushaiguste puhul.

Sulle võib ka meeldida

No Vestlus

    Kommenteeri