0
Ettevõtlusrännakud Teerännakud

Rabamari uus aastaring

Rabamari mitteametlikuks aasta alguseks pean tavaliselt septembrit. Nüüd, kui kaks kuud on aktiivsemalt toimetatud, on hea aeg veidi tagasi peegeldada. Kuidagi on nii kujunenud, et suvel kogume inspiratsiooni, pildistame, puhkame ja unistame ning septembris püüame selle kõik oma põhitegevusteks – müügiks ja turunduseks – vormistada. Rabamari ärikontseptsioon toetab samuti hästi just sellist aastaringi, kuna suvi on ürtide korjamise ning õitsemise aeg ning suuremat sorti tee tarbimine jääbki pigem sügis-talvesse. Läbi kogu suve õitsevad erinevad taimed ja see on parim aeg pildistamiseks, et uue hooaja turundusmaterjale uuendada. Kui veebipoes maitset ja lõhna tutvustada ei saa, siis pilt ütleb ikka rohkem kui tuhat sõna. Ja muidugi on Eestimaiste ürtide ja nende kasulikkuse kohta ka palju kirjutada ja öelda. Nii põnevat pärimust, kui ka teaduslikke fakte.

Moldaavia tondipea mahepõllul / fotograaf all paremas nurgas

TOOTED

Oma põhitoote – taimetee – valikusse oleme täna valinud 7 erinevat maitset ning kombinatsiooni. Meil kasvavatest teetaimedest on keskmine teejooja vast kõige rohkem tuttav piparmündiga. Seetõttu on piparmünt ka meie nelja teesegu põhikomponent. Mustsõstar, vaarikas, saialill ja pohl annavad lisaks maitsenüansse ning teevad segud toredalt värviliseks. Hea turvaline valik ka ekspordi suunal alustamiseks. Kaks erilisemat teed – fermenteeritud põdrakanep ja Moldaavia tondipea – on aga minu enda lemmikud. Olen musta tee fänn ja põdrakanep oma kasulikkusega on suurepärane põhjamaine musta tee asendaja. Sel suvel lisandus teede kollektsiooni veel ka rabarberi ja fermenteeritud kummeli segu, mille hapukas-magus kombinatsioon vastab täpselt oma nimele – Happy & Calm.

Sellist tooteportfooliot kokku pannes lähtusime mitmest põhimõttest. Esiteks – tarbi lähedalt! Aasiast pärit musta või rohelist teed on mõnus juua küll, kuid mis on selle toote teekonna jalajälg? Goji marjad on kasulikud, aga miks mitte tarbida meie oma supermarja – mustsõstart? Täna on Eestis juba mitmeid mahedaid marja ja ürdipõlde ning usun, et sellise lühikese tarbimisahelaga me suudame paremini kontrollida oma toidulaua kvaliteeti. Teine põhimõte – juurte juurde tagasi. Me ikkagi oleme natuke metsarahvas, kes joob kurguvalu korral kummeliteed meega ning korjab omale metsast talvevarusid. Sellega on sadu aastaid kaasas käinud terviseteadmised ja erinevad uskumused, püüame hoida seda teadmist ning viia pisut ka Eestist välja. Kuulasin kunagi, kuidas Saskia Alusalu ERR’i Minu Eestimaa intervjuus ütles, et ta küsis kord Jaapani ajakirjanikult, kas viimasel pole kunagi Tokyos elades tunnet, et tahaks minna metsa, mille peale ajakirjanik vastas, et tal pole see küsimus isegi kunagi pähe tulnud.. Kes pole kunagi metsas käinud, ei oska sellest ka puudust tunda. See lugu metsast puudutas mind ning peegeldas ka mu enda kogemusi Aasia reisidelt. Kas me oskame hinnata seda, mis meil on?

Asjade loomuliku jätkuna on meie e-poe valikusse sattunud ka teise ringi tarbekeraamikat ja köögihõbedat, sest vintage disaini entusiastina ma lihtsalt armastan seda laadi taaskasutust! Sisustada ja tarbida nõnda, et ei osta alati uusi asju, on mõnus ja hasarti tekitav. Valida ja sobitada, hoida ja pärandada – see annab asjadele palju rohkem väärtust ning loob omamoodi rituaalse meeleolu ka tee joomiseks. Meeleolu aitavad luua ka rapsivaha ning eeterlike õlidega Rabamari küünlad, mis on samuti taaskasutatavates keraamilistes pottides. Suvel kasutasin looduslikke lõhnaküünlaid sääsepeletajana terrassilaual, talvel naudin hämaratel õhtutel toas pehmet küünlavalgust.

TURUNDUS

Turundus on mu lemmikteema. Rabamari turundus on eelkõige visuaalne. Ilmselt seetõttu, et me mõlemad Mariga oleme fotograafia taustaga ning mõtleme paljuski pildikeeles. Võiks isegi öelda, et pildimaterjali loomine on Rabamari tegevustest kõige toredam osa 🙂 Hea ja mahukas pildipank on meie kõigi tegevuste põhialus. Lihtne on panna kokku infolehti, voldikuid ja sotsiaalmeedia postitusi, kui fotod on olemas. Vajadusel tekitame puuduolevad emotsioonifotod jooksult juurde, keedame teed ning sööme kooki.

Peamiselt toimetab Rabamari Etsy’s, Instagramis ning kodulehtedel rabamari.com ja rabarajad.ee. Hulgiklientidele oleme seni lähenenud väga personaalselt ning saatnud pakkumisi koos näidiste ning one-& two-pager’itega. Oma ideaalseks kliendiks peame eelkõige endale sarnase mõtteviisiga edasimüüjaid Euroopas, kes on oma tootevaliku hoolega kujundanud ning teadlikumale tarbijale suunanud.

Kodulehtede ning reklaammaterjalide kujundamise kogemus on tulnud paljuski läbi katsetamise, peamiselt iseõppides ja prill ninal pusides. WordPress on tänaseks juba easy-breezy! Tore on see, et tänapäeval saab ka täielik it-võhik suhteliselt kiirelt omale täiesti adekvaatse veebilehe tekitada. Julgen soovitada! Ja kui on vaja nõu või abi, siis Creative Company ikka aitab.

TAGASISIDE

Kõigil meil on vahel küsimus, kas see, millega me tegeleme, ka kellegile üldse korda läheb. Iga uue idee, toote või teenuse puhul on enne esimest müüki põnev ja ärev olla. Mis siis, kui keegi ei tunne huvi? Kuidas meid üldse üles leitakse? Kuigi Rabamari puhul alustasime juba mitmendat korda järjekordset ettevõtlusrännakut, olid need tunded ja küsimused ikka samad. Kui eestlased üldiselt hääletavad jalgadega ja liialt tagasisidet ei anna (eriti veel positiivset), siis rahvusvahelistel müügiplatvormidel on tagasiside üks oluline osa toodete müügiedust. See võib olla karm reaalsuskontroll sinu toote või teenuse kvaliteedile ja põrmustada motivatsiooni pikaks ajaks. Samas võib see olla ka väga vajalik kinnitus olemasolevale sisemisele teadmisele, et see, mida sa teed, on õige ja vajalik. Iga toote ja teenuse oleme ise püüdnud kujundada selliselt, millised ootused meil endil kliendina olla võiks. Kõigile ei saagi meeldida, sest arvamusi ja soove on väga palju erinevaid, aga piisab sellest, et üles leida need “meiesugused”. Ja kui see õnnestub, siis on tunne hea!

“Absolutely wonderful experience! We ordered this package for a client as a thank you gift. Both the products, packaging, and hand written note were exquisite. Service is attentive and prompt. As a matter of fact, we loved it so much that we decided to do all of our future client gifting by Rabamari.”

Sara B, Fashion Forward, New York

Rabamari mahedalt kasvatud taimeteede valiku leiad meie e-poest:

https://rabarajad.ee/tootekategooria/taimeteed/

Sulle võib ka meeldida

No Vestlus

    Kommenteeri